Εργαστήρια στο ΤΕΙ

Την Τετάρτη 24 Απριλίου 2013, στο Τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων του ΤΕΙ Λάρισας / Παράρτημα Καρδίτσας (Εργαστήριο Ενόργανης Αναλυτικής Χημείας), πραγματοποιήθηκε:

εργαστήριο για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης από τους:

- Δρ. Σταύρο Λαλά, Αναπληρωτή Καθηγητή του ΤΕΙ Λάρισας,

- Βασίλειο Αθανασιάδη, Τεχνολόγο Τροφίμων MSc / υποψήφιο διδάκτορα και

- Αναστασία Καλογήρου, τελειόφοιτη Τεχνολόγο Τροφίμων,

με θέμα: «Νοθεία και ποιοτικός έλεγχος ελαίων».

Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί ήταν οι: Βασίλειος Αναστασιάδης (Βιολόγος / Γυμνάσιο Κέδρου), Χαράλαμπος Αργύρης (Χημικός / 3ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Χρυσούλα Γκορίλα (Χημικός / 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Θωμάς Καλαμπαλίκης (Φυσικός / ΓΕΛ Μουζακίου), Γεώργιος Καραμπέκος (Χημικός / Γυμνάσιο Μαγούλας), Σοφία Κατσιαούνη (Χημικός / 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας), Ελένη Κατσίφα (Δασκάλα / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Νίκη Κάσσου (Φυσικός / 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Ευτυχία Κατέρη (τελειόφοιτη Χημικός), Βασιλική Κόγια (Χημικός / 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Βασίλειος Κουτσιάς (Δάσκαλος / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Βασίλειος Κυπρής (Δάσκαλος / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Ευφροσύνη Κύρκου (Γεωλόγος / 4ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Κωνσταντία Μακρή (Φυσικός / 1ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας), Στυλιανή Μπασαγιάννη (Χημικός / ΙΕΚ Καρδίτσας), Σεραφείμ Μπίτσιος (Φυσικός / Υπεύθυνος ΕΚΦΕ Καρδίτσας), Ελένη Μπίτσιου (φοιτήτρια Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων), Δημήτριος Τζιατζιάφης (Γεωλόγος / 2ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Παναγιώτης Τσίνας (Φυσικός / 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Ελπινίκη Τσούκη (Φυσικός / 6ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Ελένη Ψύχα (Χημικός / Γυμνάσιο - Λ.Τ. Μητρόπολης).

Την Πέμπτη 25 Απριλίου 2013, στο Τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων του ΤΕΙ Λάρισας / Παράρτημα Καρδίτσας (Εργαστήριο Γάλακτος), πραγματοποιήθηκε:

εργαστήριο για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης από την:

- Ελένη Μαλισσιόβα, Κτηνίατρο / Καθηγήτρια Εφαρμογών του ΤΕΙ Λάρισας,

- Χριστίνα Παπατζίκου, Τεχνολόγο Ζωικής Παραγωγής / Εργαστηριακό Συνεργάτη στο Εργαστήριο Γάλακτος

- Ευαγγελία Αλικάρη, φοιτήτρια του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων

- Δημήτρη Καψάλη, φοιτητή του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων

- Οδυσσέα Πανιεράκη, φοιτητή του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων

με θέμα: «Νοθεία και ποιοτικός έλεγχος γάλακτος».

Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί ήταν οι: Βασίλειος Αναστασιάδης (Βιολόγος / Γυμνάσιο Κέδρου), Χαράλαμπος Αργύρης (Χημικός / 3ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Έλλη Βυτινιώτου (Φυσικός / 1ο ΕΠΑΛ Σοφάδων), Χρυσούλα Γκορίλα (Χημικός / 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Βασιλική Ζαφειρίου (Χημικός / 6ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Αγορίτσα Καλαμπαλίκη (μαθήτρια ΓΕΛ Μουζακίου), Θωμάς Καλαμπαλίκης (Φυσικός / ΓΕΛ Μουζακίου), Σοφία Κατσιαούνη (Χημικός / 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας), Ελένη Κατσίφα (Δασκάλα / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Νίκη Κάσσου (Φυσικός / 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Ευτυχία Κατέρη (τελειόφοιτη Χημικός), Βασιλική Κόγια (Χημικός / 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Βασίλειος Κουτσιάς (Δάσκαλος / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Βασίλειος Κυπρής (Δάσκαλος / 10ο & 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Ευφροσύνη Κύρκου (Γεωλόγος / 4ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Κωνσταντία Μακρή (Φυσικός / 1ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας), Στυλιανή Μπασαγιάννη (Χημικός / ΙΕΚ Καρδίτσας), Σεραφείμ Μπίτσιος (Φυσικός / Υπεύθυνος ΕΚΦΕ Καρδίτσας), Ιωάννης Ντελής (Δάσκαλος ? Φυσικός / αποσπασμένος στο ΕΚΦΕ Καρδίτσας), Δημήτριος Τζιατζιάφης (Γεωλόγος / 2ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Παναγιώτης Τσίνας (Φυσικός / 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας).

Ακόμα περισσότερες φωτογραφίες από αυτές που φαίνονται παραπάνω σε αρχείο για αποθήκευση: ΤΕΙ εργαστήρια