1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά

Στον Παλαμά, την Πέμπτη 4 Μαΐου 2017, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά (11πμ-1μμ)

πραγματοποιήθηκε η 2η εκδήλωση για τις Φυσικές Επιστήμες στον Παλαμά,

στο πλαίσιο της 10ης εκδήλωσης για τις Φυσικές Επιστήμες στην Καρδίτσα.

Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το Ε.Κ.Φ.Ε. Καρδίτσας,

σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους και

τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας.

Η εκδήλωση περιελάμβανε πειράματα, κατασκευές, αφίσες, ζωγραφιές, θεατρικό και προβολές από μαθητές.

Την Πέμπτη 4 Μαΐου 2017στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά, πραγματοποιηθήκαν:

#         πειράματα, κατασκευές, αφίσες, ζωγραφιές, παρουσιάσεις από τα:

1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά, με την επιμέλεια των δασκάλων Δήμου Μαυριά, Αθανάσιου Μπούρη, Βασιλικής Παπαβασιλείου και των μαθητών/τριών Βασίλειου Ακρίβου, Σάρα Άλλα, Τσέσι Άλλα, Ειρήνης Αντωνοπούλου, Γεώργιου Αραμπατζή, Αγγελικής Αρχοντούλη, Διονύσιου Βαλλιανάτου, Τζέντι Βαρλάμη, Γεώργιου Γοργότση, Φωτεινής Δασκαλοπούλου, Αλέξανδρου Δεσκάτα, Γεώργιου Δεσκάτα, Μιράντας Διδαγγέλου, Κωνσταντίνας Θαμνίδη, Βασιλικής Καζάνα, Βασιλικής Κακαλάμη, Κωνσταντίνας Καρακώστα, Νικόλαου Καρακώστα, Αλεξάνδρας Κατσάρα, Ζωής Κατσιαούνου, Ελένης Κατσιαούνου, Άγγελου Κοκκαλάρα, Αθανάσιου Κολοβού, Δήμητρας Κουτσιώρα, Αλέξανδρου Κωστή, Ζωής Λιάπη, Σταυρούλας Μαντέ, Έλενας Μαυριά, Αθανάσιου Μακράτση, Αικατερίνης Μπιρνάρα, Γαβριήλ Νιάφα, Μάριου Νιάφα, Χρήστου Παπαλάιου, Χριστόφορου Πάσχου, Σωτήριου Παυλόπουλου, Αθανάσιου Πετρόπουλου, Τριαντάφυλλου Πιπιρίγκα, Ευάγγελου Σερίφη, Αντιγόνης Σιδέρη, Ματέο Σιούτι, Βάιου Τασιούλη, Ελευθερίας Τριανταφύλλου, Παρασκευής Τσερέπη, Μαρίας Τσίρα.

Δημοτικό Σχολείο Ιτέας, του δασκάλου Χρήστου Βρέκου και των μαθητών/τριών Ιωάννη-Μάριου Αναστασίου, Χαρίλαου Λύτρα, Αλκιβιάδη Μακρή, Δήμητρας Μακρή, Παναγιώτη Μπακαβέλου, Αλεξάνδρας Παναγιωτή, Ευάγγελου Τασιούλη.

1ο Γυμνάσιο Παλαμά, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Βασιλικής Καραλιόλου και των μαθητών/τριών Νικολάου Βαλάρη, Χρήστου Βαλάρη, Βασιλείου Βαρλάμη, Ευαγγελίας Βασδέκα, Παναγιώτη Βασιλάκου, Αικατερίνης Γιώτα, Ζωής Γκιουλέκα, Στυλιανής Γκιουλέκα, Βασιλικής Γκουλιού, Παύλου Δασκαλόπουλου, Χρήστου Δασκαλόπουλου, Ελένης Δημουλά, Αποστολίας Ζητούνη, Κωνσταντίνου Κακαλάμη, Μαρίνας Καλαντζοπούλου, Φάνη Καραγιαννάκη, Βασιλικής Καραδήμου, Μυρτώς Καρακώστα, Παρασκευής Καρακώστα, Βασιλικής Καραμαλίγκα, Μαρίας Καραμαλίγκα, Φωτεινής Καραμαλίγκα, Κωνσταντίνου Καρρά, Χρήστου Καρρά, Παναγιώτη Κατή, Στέφανου Κατή, Αχιλλέα Κατσάρα, Αικατερίνης Κατσιαούνου, Βασιλείου Κατσιαούνου, Μαρίας Κίργιο, Σπύρου Κολοβού, Στέφανου Κουτρούλη, Δημητρίου Κυρίκου, Σωτηρίας Κωσταρέλλου, Ροδούλας Λαϊοπούλου, Γεωργίου Λιάπη, Σωτηρίου Μαντέ, Πέτρου Μάρκαρη, Χρυσοβαλάντη Μάτα, Νικολάου Μαυριά, Απόστολου Μαύρου, Κωνσταντίνου Μαύρου, Βάιας Μητρούσια, Παύλου Μιχόπουλου, Χριστίνας Μιχοπούλου, Χρύσας Μιχοπούλου, Σωτηρίου Μουτσάνα, Δημητρίου Μπακαβέλου, Ευαγγελίας Μπακράτση, Χρυσόστομου Μπενέκη, Ειρήνης Μπίμπιλα, Απόστολου Μπιρνάρα, Χρυσοβαλάντως Νταντάλια, Βασιλικής Ντίνα, Κωνσταντίνας Ντίνα, Αθανασίας Ντούλα, Αλεξάνδρας Ντούλα, Χριστίνας Ξένου, Σωτηρίου Παπαγιαννακόπουλου, Αναστασίου Παπαδόπουλου, Γεωργίας Παπαμαργαρίτη, Ηλία Παπαμαργαρίτη, Ελένης Παπανικολάου, Ιωάννη Παπανικολάου, Έλλης Παπαντίνα, Βασιλείου Πάσχου, Ευαγγελίας Πατούνη, Ευφροσύνης Πατούνη, Μαριάνθης Πατσιαλή, Μαρίας Πέτρου, Παναγιώτας Πέτρου, Δήμητρας Ράγια, Αθανασίας Ραχωβίτη, Ιωάννη Σακελλαρίου, Χριστόφορου Σερίφη, Γεωργίου Σιδέρη, Νικολέτας Σκέντου, Ηλία Στάθα, Σπυριδούλας Στάθα, Ευαγγελίας Στυλιαρά, Βάιου Ταμπάκη, Αθανασίου Τζέλλα, Μαρίας Τζέλλα, Βασιλείου Τζιώτα, Χρυσοβαλάντη Τινού, Ιωάννη Τσερέπη, Βασιλείου Τσιάκα, Μαριάννας Τσιαλκούτη, Αικατερίνης Τσιανάβα, Ελένης Τσιγαρδά, Γεωργίου Τσιούκα, Αθανασίας Τσίρα, Βάϊας Τσίρα, Κωνσταντίνας Τσίρα, Δημητρίου Τσίρα, Δημητρίου Τσουκαλά, Λυδίας Τσατσαρέλη, Ευάγγελου Φαλάγγα.

Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Καρδίτσας, με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Αριστείδη Γκάτση, Σεραφείμ Μπίτσιου, Ιωάννη Ντελή, Χρήστου Παπαϊωάννου.

#         θεατρικό δρώμενο από το:

- 1ο Γυμνάσιο Παλάμα, με την επιμέλεια του καθηγητή Δημήτριου Κούζα και των μαθητών/τριών Αργυρώς Αναγνωστοπούλου, Ευαγγελίας Βασδέκα, Ελένης Δημουλά, Βασιλικής-Μαρίνας Καραδήμου, Μαρίας Καραμαλίγκα, Στέφανου-Ιωάννη Κατή, Ροδούλας-Μαρίας Λαϊοπούλου, Αλίσιας-Ιωάννας Μακρή, Άγγελου Μάρκου, Νικόλαου Μαυριά, Εγκλισιάνα Σάτκα, Γεώργιου Σιδέρη, Αθανάσιου Τζέλλα, Ιωάννη Τσερέπη, Παναγιώτη-Ματθαίου Φαλάγγα.

Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση:

ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικών Επιστημών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παναγιώτης Σαραντόπουλος, η Σχολική Σύμβουλος Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παναγιώτα Ντιβέρη, ο εφημέριος του Ι. Ν. Αγ. Αθανασίου Ρουμ Παλαμά κ. Κωνσταντίνος Γιολδάσης και πολλοί Διευθυντές Σχολείων και εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Παρασκευή, 29 Μάρτιος 2024