ΤΕΙ Θεσσαλίας

Στην Καρδίτσα, τη Δευτέρα 18 Απριλίου 2016, στο Τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων του ΤΕΙ Θεσσαλίας (6-8μμ)

πραγματοποιήθηκε εργαστήριο για εκπαιδευτικούς στο πλαίσιο της 9ης εκδήλωσης για τις Φυσικές Επιστήμες.

Το εργαστήριο με θέμα: «Προσδιορισμός βαρέων μετάλλων σε πόσιμο νερό και τρόφιμα» πραγματοποιήθηκε από τους

Αθανάσιο Μανούρα, Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων, του ΤΕΙ Θεσσαλίας και

Κωνσταντίνο Κατσούλη, Επιστημονικό Συνεργάτη του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων, του ΤΕΙ Θεσσαλίας.

Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το Ε.Κ.Φ.Ε. Καρδίτσας,

σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους και

τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας.

Οι συμμετέχοντες ήταν οι:

Πολυξένη Αναγνωστοπούλου (Δασκάλα στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Χαράλαμπος Αργύρης (Χημικός στο 3ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Σεραφείμ Ασκητής (Δάσκαλος στο 14ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Χρήστος Βρέκος (Δάσκαλος στο Δημοτικό Σχολείο Ιτέας), Έλλη Βυτινιώτου (Φυσικός στο Γυμνάσιο - Λ.Τ. Ιτέας), Χρυσούλα Γκορίλα (Χημικός στο 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Ανθή Δημητρίου (Δασκάλα στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Νικόλαος Διαμαντής (Φυσικός, Δ/ντής στο Εσπερινό Γυμνάσιο ? Λ.Τ. Καρδίτσας), Βασιλική Ζαφειρίου (Χημικός στο Γυμνάσιο Λεονταρίου), Μαρίνα Καλύβα (Φυσικός στο 7ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Αλέξανδρος Κατσάρας (Φυσικός στο 1ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας), Βασιλική Κόγια (Χημικός στο 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Κωνσταντία Μακρή (Φυσικός στο 1ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας),  Βασίλειος Μηλίτσης (Δάσκαλος στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Σεραφείμ Μπίτσιος (Φυσικός, Υπεύθυνος ΕΚΦΕ Καρδίτσας), Ελένη Μπίτσιου (Οικονομολόγος), Αναστάσιος Νομικός (Φυσικός, Υποδ/ντής στο 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Ιωάννης Ντελής (Δάσκαλος & Φυσικός, αποσπασμένος στο ΕΚΦΕ Καρδίτσας), Αθανάσιος Παπαγιάννης (Δάσκαλος στο 14ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας), Νίκη Ποταμίτου (Χημικός, Δ/ντρια στο 1ο Γυμνάσιο Καρδίτσας), Παναγιώτης Τσίνας (Φυσικός στο 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Ελπινίκη Τσούκη (Χημικός στο 4ο ΓΕΛ Καρδίτσας), Παναγιώτης Φροξυλιάς (Δάσκαλος στο Δημοτικό Σχολείο Μαγούλας), Αθηνά Χαρσούλα (Φυσικός στο ΓΕΛ Παλαμά), Ελένη Ψύχα - Παππά (Χημικός στο Γυμνάσιο - Λ.Τ. Μητρόπολης).

Σήμερα1966

Παρασκευή, 19 Απρίλιος 2024