Θεατρικό (1ο Γυμνάσιο Καρδίτσας)

Αν και σύντομο σε διάρκεια, αν και για άλλο λόγο γράφτηκε, το θεατρικό δρώμενο από μαθητές/τριες του 1ου Γυμνασίου Καρδίτσας με τίτλο: "Στερεότυπες αντιλήψεις για τον επιστήμονα" ευχαρίστησε όλους όσους είχαν την τύχη να το παρακολουθήσουν.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές Βασιλική Αθανασοπούλου, Γεωργία Αθανασοπούλου, Αλέξανδρος Ελευθερίου και Αρχοντής Καραμανώλης σε συνεργασία με τις καθηγήτριές τους κ. Γεωργία Καρύδα και κ. Νίκη Ποταμίτου παρουσίασαν ένα δρώμενο σχετικό με την ισότητα των δύο φύλων και τις υπάρχουσες αντιλήψεις για τους επιστήμονες, που εξέπληξε ευχάριστα τους θεατές τους.

Το υλικό της σελίδας σε αρχεία για αποθήκευση: 1. Θεατρικό-1ο-Γυμν

Πέμπτη, 18 Απρίλιος 2024