Αφίσες, εκθέσεις και ταινίες

Αφίσες, εκθέσεις και ταινίες (7ο & 21ο Δημοτικά Σχολεία Καρδίτσας, Γυμνάσιο Προαστίου, Γυμνάσιο Φαναρίου, 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας, 3ο ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας)

Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν και πολλές ζωγραφιές που έγιναν από τους μαθητές με αφορμή το έτος βιοποικιλότητας καθώς και αφίσες, εκθέσεις φυτών και ταινίες από τα:

- 7ο & 21ο Δημοτικά Σχολεία Καρδίτσας, με την επιμέλεια των δασκάλων Γεωργίου Αντωνίου, Σωτηρίου Γκιούρη και Κωνσταντίνου Μολασιώτη και των μαθητών/τριών Αλέξανδρου Γεωργαντζά, Γεωργίας Γκονέτη, Φωτεινής Γορδίου, Δημήτριου Δημοβασίλη, Χρίστου Δημοβασίλη, Δημήτριου Ζαρκάδα, Νικόλαου Ζαρκάδα, Κωνσταντίνας Ζορμπά, Αλέξανδρου Θεοδοσίου, Ελένης Κακάνη, Κωνσταντίνου Κανδύλα, Εράλντο Καράι, Δήμητρας ? Μιχαέλας Κρανιά, Βασίλειου Καταβολάδα, Κωνσταντίνου Κατσικαβέλα, Νικόλαου Παπανικολάου, Βασιλικής Πίτσαβα, Θωμαΐς Πολύζου, Ιωάννη Ράπτη, Δημήτριου ? Αλέξιου Ρίζου, Ειρήνης Σδρόλια, Θωμά Σκρέτα, Κωνσταντίνου Στεργιούλη, Ελένης Τάντου, Μικαέλας Τάφα, Σοφίας Τσιακμάκη, Μαρίας Φιλομούζη, Δήμητρας Φλούλη, Βασιλείας Χαρκοπλιά, Εμμανουήλ Καραουλάνη, Σωκράτη Κολιού, Γεώργιου Κολοβού, Φώτιου Κορώνη, Βασίλειου ? Σεραφείμ Μάγγου, Κωνσταντίνας Μάμαλη, Γεώργιου Μελισσά, Βασιλικής Μπανάτσα, Ιωάννη Μπουντόλου, Ευαγγελίας ? Μαρίας Νασιοπούλου, Απόστολου Παπαευαγγέλου και Παύλου Παπανδρέου.

- 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, με την επιμέλεια των καθηγητριών Κωνσταντίνας Ντζιαβού, Μυρτώς Τσιούκα και Πολυξένης Πούλιου και των μαθητριών Αγορίτσας Κολοβού, Ζωής Μπαλντά, Ελευθερίας Τσιούντσιουρα και Ζωής Φούκα.

- 4ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, με την επιμέλεια των καθηγητριών Μαρίας Αλεξίου και Αναστασίας Μαχαίρα και των μαθητών Παύλου Μάντζιαρη, Θεμιστοκλή Μπολτσή και Νικολή Παράσχη.

- Γυμνάσιο Προαστίου, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Σοφίας Παπακώστα και των μαθητριών Κασσιανής Μπεκιάρη, Ευθυμίας Μπίρου, Αφροδίτης Τσίντζα, Μαρίας Τσιτσιπά και Σωτηρίας Χαρώνη.

- Γυμνάσιο Λεονταρίου, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Γιαννούλας Παπαγεωργίου και των μαθητών/τριών Μαρίας Αρσενίδου, Μαρίνας Ηλιούδη, Γεωργίας Καλιακούδα, Κωνσταντίνας Καρκανιά, Χρυσάνθης Κρεμοπούλου, Ευάγγελου Λυκοτσέτα, Κλειώς Μόσχου, Άγγελου Περδικούρη, Βάσως Σίμου και Μαρίας Τσιλομήτρου.

- 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Ευφροσύνης Κύρκου και των μαθητών Λάμπρου Ζουλούμη, Ευάγγελου Κόγια, Αντώνη Λέρα, Βαλεντίνας Μελισσού, Ζήνας Μέντζιου, Αλέξανδρου Μήτσιου, Χρήστου Μπερνάρα, Δημοσθένη Μπίμπιλα, Αντώνη Μπούρη, Ευθύμιου Μπούσια, Ελένης Νάτση, Ευάγγελου Ντάλλα, Παναγιώτας Πάνου, Ραφαέλας Σαρημιχαηλίδου, Βανέσσας Τσιαδήμου και Πέπης Τσιγάρα.

- Γενικό Λύκειο Προαστίου, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Σοφίας Παπακώστα και της μαθήτριας Τσίντζα.

- 3ο ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Βασιλικής Κόγια και του μαθητή Κωνσταντίνου Ζαζά.

Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση η Σχολική Σύμβουλος Αγγλικών Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Καρδίτσας κ. Μαρίνα Κολλάτου, η Σχολική Σύμβουλος της 2ης Περιφέρειας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Καρδίτσας κ. Ελένη Καραγεώργου και πλήθος εκπαιδευτικών και μαθητών (περισσότεροι από 500), που ξεπέρασαν κατά πολύ αριθμητικά όλες τις προσδοκίες των διοργανωτών.

Σημαντική συμβολή στην εκδήλωση είχαν οι Διευθυντές των 4ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας κ. Παναγιώτα Ζάχου και 4ου Γυμνασίου Καρδίτσας κ. Ευάγγελος Καρράς, που φιλοξένησαν με τον καλύτερο τρόπο το δεύτερο μέρος της εκδήλωσης στο κλειστό γυμναστήριο των σχολείων τους, επιλύοντας όλα τα ανακύπτοντα προβλήματα.

Το υλικό της σελίδας σε αρχεία για αποθήκευση: 1. Αφίσες