Αφίσες και ζωγραφιές

Αφίσες και ζωγραφιές (5/5/2011 στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας)

Στην εκδήλωση παρουσιάστηκε έκθεση με αφίσες από το 1ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μουζακίου και με ζωγραφιές από το 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας και το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας. Το 1ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας παρουσίασε μια σειρά από 100 αφίσες που αντιστοιχούσαν στα 100 Νόμπελ Χημείας του 20ου αιώνα και το ΚΠΕ Μουζακίου 4 μεγάλες αφίσες σχετικές με τις δραστηριότητές του (χλωρίδα και πανίδα). Οι ζωγραφιές των άλλων δύο σχολείων ήταν εμπευσμένες από το "Διεθνές Έτος Χημείας 2011".

Οι συμμετέχοντες από κάθε σχολείο ήταν:

- 1ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας, με την επιμέλεια του καθηγητή Μιχάλη Παπανούσκα και των μαθητών Στέργιου Βαλογιάννη, Δημήτρη Καπνιά.

- 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Ευφροσύνης Κύρκου και των μαθητών/τριών Κατερίνας Αλεξάκου, Αγγέλου Γιαννάκα, Κωνσταντίνας Γαλούση, Βασίλη Σώκλα, Λάμπρου Φακίτσα.

- 2ο ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας, με την επιμέλεια της καθηγήτριας Βασιλικής Ζαφειρίου, του καθηγητή Θωμά Μπαλτά και των μαθητριών Μαρίας Μπερίση, Εμανουέλας Μπίτση, Ειρήνης Ρούντου, Ευαγγελίας Χατζιάρα.

- Κ.Π.Ε. Μουζακίου, με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Κώστα Γραμμένου, Στέλλας Ζαμπάλου.

Το υλικό της σελίδας σε αρχεία για αποθήκευση: 1. Αφίσες